Galaxy S4’ün Bataryası Kaç mAh Olacak Belli Oldu

galaxy_s4_battery

Samsung’un merakla beklenen akıllı telefonu Galaxy S4’ün bataryasına dair detayları belli oldu.

Peki cihazın pili kaç amper olacak? Galaxy Note 2’den daha iyi bir performans sergileyebilecek mi?

Samsung Galaxy S4’ün Çin’de ortaya çıkan videosu, cihazın görsel yapısına dair çok önemli bilgiler taşıyordu. Burada yer alan yazımızda sizlere aktardığımız video, cihazın piline dair de bir takım ipuçları taşıyordu.galaxy_s4_battery

Buna göre ürünün üzerinde gelen pil 9.88Wh değerine sahip. Voltaj bilgisinde ise 3.8V ibaresi yer alıyor. Bu iki bilgi bataryanın kapasitesini hesaplamamız adına yeterli. 9.88Wh x 1000 / 3.8V işlemini gerçekleştirdiğimizde 2600mah sonucuna ulaşılıyor.

Şayet bu bilgiler doğruysa Galaxy S4’ün üzerinde yer alan pil Galaxy S3’ten 500mAh daha yüksek, Galaxy Note 2’den ise 500mAh daha düşük kapasiteye sahip. Buradan pilin ne kadar kullanım süresi vaat edeceğine dair bir çıkarımda bulunmak zor ancak Galaxy S3’ten biraz daha iyi olacağını düşünüyoruz.

Bunun yanı sıra 2012 yılında çıkan tüm Samsung modellerinde olduğu gibi NFC alıcısı bu üründe de yine pilin üzerinde yer alıyor. Gerçek detaylara ulaşmak içinse artık zaman çok daraldı.

Kaynak:Mynet

Bir önceki yazımız olan ASUS ROG Tytan CG8890 Türkiye’de! başlıklı makalemizde asus rog, asus rog tytan ve bilişim ve teknoloji haberleri hakkında bilgiler verilmektedir.

Uluslararası Sosyal Medya Uzmanı. BilisimTakip.com Kurucusu. İnternet Yayıncısı, Orta Doğu Teknin Üniv Mezunu, Bilgisayar Programcısı,Haber Editörü...

Yorum Yazabilmek İçin Oturum Açmalısınız Oturum Aç

Yorum Yap